ENG
LAGO
produktyslužbymateriálykatalogyo náskontaktyoutlet

Cucina 36e8 / kuchyně

design Daniele Lago
Good Design Award


  • Cucina 36e8 / kuchyně
  • Cucina 36e8 / kuchyně
  • Cucina 36e8 / kuchyně
  • Cucina 36e8 / kuchyně
  • Cucina 36e8 / kuchyně
  • Cucina 36e8 / kuchyně
  • Cucina 36e8 / kuchyně
  • Cucina 36e8 / kuchyně
  • Cucina 36e8 / kuchyně

Znovuobjevte naprostou svobodu při vaření spojením pocitů a barev ve flexibilním systému LAGO 36e8. Svoboda nadevše! Kompoziční svoboda, díky modulům osvobozeným od standardních rozměrů tradičních kuchyní. 


Pocitová svoboda ve volbě materiálů, které spojují hmatový požitek s optimálním využitím prostoru a neměnnou užitnou hodnotou v průběhu časů. Kuchyně LAGO 36e8 byly vytvořeny okolo činností, které souvisí s vařením, aby se nejspolečenštější moment dne, tedy společné jídlo, stal mimořádným.

Cucina 36e8 / kuchyně

Cucina 36e8 / kuchyně

Cucina 36e8 / kuchyně
 

Designové materiály

 

Dřevo, sklo a lak interpretuje LAGO jako alchymistické elementy, jejichž kombinováním vzniká nespočet nových sloučenin. Dřevo, sklo a lak, materiály, které nabízejí jedinečné vlastnosti v jednom z nejzatíženějších prostorů v domácnosti – v kuchyni.

 

Dřevo

 

Vřelé, pohostinné, poznamenané časem. Dřevo Wildwood (přírodní dub) plní v interiéru roli nositele elementární pravdy a nenahraditelného hmatového požitku.

   

Sklo

 

Sklo LAGO upoutá oči novým způsobem vnímání barev: zobrazováním sytým, hlubokým a proměnlivým efektem, měnícím se z hodiny na hodinu podle různých světelných podmínek. Pravý materiál pro lidi hledající dokonalost.

   

Lak

 

Pevnost, střídmost a solidnost. Široká tvůrčí paleta pro uklidňující a příjemnou povrchovou úpravu nábytku.

 


Systém 36e8

 

 

Systém 36e8 je symbolem flexibility designu LAGO. Dokonalost čtverce umožňuje posunout koncept navrhování kuchyně mimo veškerá omezení a vytvářet tak geometrické, abstraktní nebo obrazové motivy odpovídající více funkcím (od kuchyně přes obývací pokoj po koupelnu) vždy s důrazem na hlavní roli nábytku, kterou je uskladnění věcí.

 

Nadčasový design

 

Jednoduchá forma skříněk společně s absencí úchytek dělá z 36e8 produkt odolávající proměnlivostem módy, zůstává současný a je snadno kombinovatelný s rozmanitými styly zařizování interiérů.

   

Fascinace lehkostí

 

Nábytek řady 36e8 kotvený do stěny vzbuzuje dojem, že zpochybňuje síly gravitace. Transformuje prázdnotu stěny a prostory mezi jednotlivými elementy nábytku do estetické značky.

   

Ideální forma, nekonečná kompozice

 

Čtvercový modul o straně 36,8 cm umožňuje nekonečné interpretace využití prostoru pro každou místnost v domě a to jak z hlediska estetického tak funkčního. Je to zcela nový přístup kontrastující s tradičními, modulárními systémy založenými na obdélníku.

   

Neopakovatelná technická řešení

 

Výraz skutečné odlišnosti a kvality je v detailech. Příkladem je 45-ti stupňový hliníkový spoj pro dosažení absolutní přesnosti, nebo lakovaná povrchová úprava rozšířená i na vnitřní plochy, protože dokonalost produktu musí proniknout i do jeho nejvíce skrytých koutů.

   

Absolutní hygienická nezávadnost

 

Co je pro vás důležitější, aby vaše kuchyně jako čistá vypadala nebo aby čistá skutečně byla? Hygienická nezávadnost kuchyní je pro nás nejvyšší prioritou, které je podřízeno vše: volba materiálů, konstrukce i řešení detailů.

   

Žádný prostor pro tisíce neviditelných spolubydlících

 

Na kuchyních LAGO nenajdete místa obtížně dostupná pro běžnou údržbu, kde se usazují nečistoty nebo hromadí vlhkost. Proto nepoužíváme například předsazené úchytky nebo profilované čelní plochy, stejně jako je tomu u kuchyní pro profesionály, které musí vyhovět přísným hygienickým normám.

   

Jednoduchá a dokonalá údržba

 

Sklo nebo lak jsou ideálními materiály pro čelní plochy kuchyní. Veškeré nečistoty jsou viditelné, snadno a dokonale odstranitelné. Konstrukce spodních skříněk umožňuje jejich zavěšení na stěnu, díky čemuž lze i podlahu pod kuchyní pravidelně vytírat.

 


N.O.W. schopnost pro uzavírání

 

 

Skříň N.O.W. je ideálním kusem nábytku do kuchyně. Při minimálních vnějších rozměrech nabízí velkorysý vnitřní prostor mimo jiné pro integraci lednice nebo trouby. Skříň N.O.W. je funkčně i esteticky dokonale integrovaná s kuchyňským systémem 36e8, otevírá svoje dveře pro uspořádání prostoru výsuvnými úložnými prostory, koši, policemi a dalším praktickým příslušenstvím v kompletní barevné škále barev LAGO.

 

Modularita směřující k nekonečnu

 

Proč nevyužít rozměrové flexibility centimetr po centimetru kuchyňských skříní N.O.W. ? Všechny její technologie jsou skryty uvnitř a udržují tak lineární krásu kuchyně neporušenou, zbavenou přítomnosti úchytek. Obrovská flexibilita barevných kombinací, daleko překračuje obvyklé limity pro kuchyňské skříně.

   

Nekonečná možnost otevírání

 

Více než na 50.000 násobné otevření je garantována životnost tohoto systému, který po lehkém zatlačení umožňuje přístup k obsahu skrývajícímu se za zdvojenými dveřmi.

 

 

Air velké objemy ve „vzduchu“

 

 

LAGO radikálně inovovalo použití extra čirého tvrzeného skla a zdůraznilo tím jeho kvality: transparentnost, nosnou kapacitu a odolnost proti nárazům, čímž převrátilo ustálené způsoby myšlení. Tento bez nadsázky revoluční počin otevřel prostor pro dosud nemožná řešení, jdoucí daleko nad rámec existujících pravidel v oboru vybavování interiérů nábytkem.

 


Pracovní desky


Tvrzené sklo

 

Kombinuje exkluzivní estetickou kvalitu s působivou odolností proti teplu a úderům. Povrch lze mimořádně snadno čistit a je rovněž velmi hygienický.

   

Wildwood

 

Dřevo je původním materiálem pro výrobu pracovních desek. Wildwood (přírodní dub) prostřednictvím hmatového a emocionálního prožitku otevírá cestu k tomu, jak lásku k vaření přinést zpět. Poezie přírodního materiálu, který skýtá vynikající odolnost vůči mechanickému zatížení i vodě.

   

Technický kámen

 

Tento materiál obsahuje 95% křemene a 5% pryskyřice. Právě nízký obsah pryskyřice je zárukou vysoké kvality produktu vyjádřené extrémní tvrdostí, odolností proti poškrábání a minimální nasákavostí.

   

Laminglass /patentováno/

 

Lamináty (vyráběné na bázi pryskyřice) jsou oblíbené pro svoji tvrdost, odolnost a dostupnou cenu. LAGO tento materiál inovovalo tím, že hranu opatřilo plexisklem a tím ho povýšilo na novou estetickou úroveň, pracovní deska má nyní elegantní vzhled připomínající sklo!

 

 

Weightless 30mm antigravitační technologie

 

 

Weightless (z anglického bez hmotnosti) 30mm, je modulární struktura, která se do stropu kotví za pomoci speciálního rámu. Tento systém zajišťuje snadnou montáž, stabilitu a bezpečnost. Naše spolupráce s firmou Fischer zaručuje plnou podporu při výběru správných komponentů pro stropní připojení prostřednictvím techniky vyvinuté přímo pro značku LAGO.

 

 

Technické detaily

 

Nosná konstrukce /patentováno/

 

Kuchyně Cucina 36e8® splňují evropské bezpečnostní nařízení EN14749 a prošly nejpřísnějšími bezpečnostními testy. Spodní skříňky kuchyní LAGO mají na zadní straně masivní ocelovou konzoli pro stabilní mnohonásobné ukotvení do stěny.

   

Konzola

 

Pomocí systému kotvení pro zavěšení úložných prostor, lze dosáhnout ohromujícího designu bez nutnosti jakékoliv podpory z podlahy nebo stěny.

   

Výšková nastavitelnost

 

Naše spodní i horní skříňky mohou být umístěny podle potřeby na milimetr přesně a mohou tak plně respektovat libovolnou polohu a ergonomii pracovní plochy.

   

Otevírání horních skříněk

 

Dvířka horních skříněk se mohou díky pákovému mechanismu zcela vyklopit nad úložný prostor a umožnit tak perfektní přístup.

   

Otevírání spodních skříněk

 

Zásuvky, koše a dvířka spodních skříněk se otevírají za pomoci „Touch Systému“. Tento systém umožňuje otevřít zásuvku nebo dvířka, i když máte plné ruce práce a to pouhým lehkým zatlačením.

   

LAGO odsavač

 

LAGO navrhlo inovativní a výkonný odsavač, který je perfektně integrovatelný do našich kuchyní. Lze nastavit 3 různé rychlosti, je vyrobený výhradně z nerez oceli a je zcela kompatibilní s LED osvětlovacím systémem.

   

Myčky

 

Na výběr je mezi tradičním řešením (myčka stojící na podlaze) a inovativním zavěšením pro lepší ergonomii při obsluze.

   

Skříň pro lednici

 

Skříň pro lednici má hliníkové dno, které je odolné vůči vlhkosti, sokl je odnímatelný pro možnosti snadného čištění.

   

Úchytka pro N.O.W. Smart

 

Úchytky pro kuchyňské skříně N.O.W. Smart jsou ergonomicky tvarované a zapuštěné, aby nenarušovaly přímé linie skříně. Jednoduchým dotykem se dostáváte k vnitřnímu obsahu, zcela bez námahy i přes ty nejtěžší dveře.

   

Příslušenství

 

Často skryté, patřící exkluzivně domácímu šéfkuchaři. Příslušenství je tím, co doplňuje inovativní systém kuchyní LAGO. Neslouží pouze organizačním potřebám a aktivitám během vaření, ale zároveň také vše ozvláštňuje překvapujícím ergonomickým řešením a použitím ušlechtilých materiálů včetně dřeva.
Chcete se na něco zeptat nebo máte zájem o zaslání katalogu? Vyplňte, prosím, formulář:

zpět