Scroll to top

LAGO Alphabets – kolekce 2020/21


arnold arnold - 6. 10. 2020 - 0 comments

Abeceda sloužící k napsání příběhu vlastního domova

Nový, velmi obsáhlý katalog (700 stránek) velkorysým způsobem představuje pilíře, ze kterých se vyvíjí ikonický design nábytku LAGO. Lehkost, modularita, flexibilita, architektura, překvapení – 5 pojmů, které charakterizují 5 základních konceptů. I když každý koncept sám o sobě vytváří unikátní emoce a prostory s vytříbeným vzhledem, mohou spolu také dokonale komunikovat. Výsledkem je vždy harmonický, elegantní a nadčasový interiér, ideální pro každou místnost vašeho domova, šitý na míru vašim individuálním potřebám.

Lehkost = řada Air

…vznášející se hmota…

Řada nábytku Air vychází z odvěké touhy lidí po překonání sil gravitace. Stoly, postele, sedací soupravy nebo policový systém vyvolávají dojem, že fyzikální zákony byly porušeny. Vychází z principu obráceného pořadí faktorů: extrémně lehká svislá nosná konstrukce a výrazné horizontální prvky. Výsledkem je nábytek, který vypadá, že pluje ve vzduchu, jako by byl zavěšen ve vakuu.

Modularita = řada 36e8

…pokorná filozofie čtverce o straně 36,8 cm…

Řada nábytku 36e8 je nejvýraznějším nositelem původního znaku designu LAGO – modularity. Díky jednoduché formě a absenci úchytek odolává 36e8 proměnlivostem módy. Abstraktní i obrazové motivy, tvary vypůjčené ze světa rostlin a zvířat, nebo tvary napodobující lidské postavy, to vše nabízí 36e8 pro každou část domu – od kuchyně a obýváku až po koupelnu, vždy s důrazem na funkčnost a pravou roli, kterou má nábytek plnit, tedy vytváření prostorů pro ukládání věcí.

Flexibilita = řada LagoLinea

…žádná omezení pro vyjádření sebe sama…

LagoLinea je to, co zůstane po redukci všeho zbytečného. Staňte se designéry svého domova. Jde to jednoduše, jako když kreslíte tužkou na papíře. Váš domov bude tak kreativní jako jste vy.

Architektura = skříně N.O.W.

…může se přizpůsobit prostoru, nebo ho sama vytvářet…

Skříň N.O.W. (Not Only White) je nekonečně přizpůsobitelná. Může stát u stěny i v prostoru, může být použita jako vestavná, nebo dokonce může být zavěšená. Svislé pruhy o různé šířce a barvě vytváří unikátní rytmus, díky kterému se N.O.W. dokonale integruje se vzhledem každé místnosti. Absence úchytek ještě umocňuje elegantní vzhled, avšak, když je třeba skříň otevřít, stačí jenom mírný tlak ruky.

Překvapení = skříně Et Voilà

…mizí a zase se objevují…

Jednoduchým pohybem jedné ruky za obecného údivu odhalíte skříň, která byla na první pohled neviditelná. Za pomoci dokonale vypnuté látky uzavíráte velké objemy a činíte jejich obsah neviditelným. Měkká a lehká látka pohlcující zvuk vytváří laskavé a klidné prostředí v každé místnosti, kde je použita.

LAGO – katalog Alphabets (2020/21)

Poslední kolekce s ucelenými řadami nábytku pro obývací prostory a ložnice.

Související

Poslat komentář