Scroll to top

o nás

O nás

Inovativní pojetí designu je v tradičním řemeslném oboru rodiny LAGO hluboce zakořeněno od konce devatenáctého století.

Historie a součastnost společnosti

Kořeny společnosti LAGO sahají až do konce 19. století, kdy Policarpo Lago zahájil svoji řemeslnou činnost jako výrobce skříní pro panské domy a kostely v Benátkách. 

V roce 2006 došlo k zásadnímu zlomu, když 4. generace rodinné firmy se sídlem ve Villa del Conte transformovala LAGO do akciové společnosti. Nová cesta začala mnoha výzvami a úspěchy. Zodpovědnou osobou za tuto citlivou přeměnu je Daniele Lago, generální ředitel a Head of Design, který společně se svým bratrem Francem, výrobním ředitelem, a sestrou Rosannou, finanční ředitelkou, vedou mladý dynamický tým. Roční obrat společnosti nyní činí okolo 90 miliónů euro a počet zaměstnanců se za posledních 5 let zdvojnásobil. LAGO působí celosvětově a to díky více jak 900 prodejním místům a značkovým obchodům v italských a evropských městech včetně Říma, Milána, New Yorku, Prahy, Londýna, Saigonu nebo Paříže.

Nadčasový design

DNA designu LAGO tvořené lehkostí a vzdušností vyjadřuje přirozenou schopnost dialogu s různými styly a prostředími. Design se silnou osobností je orientovaný na udržitelnost a odolnost vůči přechodným módním vlivům. 

PŘIZPŮSOBENÍ NA MÍRU A NEKONEČNÉ MNOŽSTVÍ POVRCHOVÝCH ÚPRAV PRO VAŠI KREATIVITU

S nábytkem LAGO je to jako v zakázkovém krejčovství. Vybíráte z nekonečného množství rozměrů, materiálů a barev. S LAGO můžete vybavit každou místnost v domě od obývacího pokoje přes ložnici, kuchyň, koupelnu až po dětský pokoj v navazujícím tvarovém, barevném a materiálovém provedení.

Touha po dokonalosti

Nábytek LAGO spojuje spolehlivost a přesnost moderních výrobních technologií s pečlivostí ruční práce starých mistrů truhlářského řemesla. Výsledkem jsou výrobky s dlouhou životností a špičková kvalita až do posledního detailu.

XGlass, digitální revoluce v designu

XGlass kombinuje odolnost a dokonalost tradičního ušlechtilého materiálu, kterým je sklo.  Sofistikovaný proces přenáší na sklo jedinečné obrazy a vytváří povrchy s kontinuálními vzory. Výsledkem je absolutní hodnota umocňující krásu tohoto materiálu.

Wildwood, staleté dřevo s duší

Dubové dřevo Wildwood z certifikovaných francouzských lesů je připomínkou elementární pravdy a zdrojem nenahraditelného hmatového prožitku. Specifickým procesem tepelného zpracování dochází k reakci extraktivních, které dodávají dřevu nenapodobitelné barevné odstíny a činí tento materiál mimořádně odolným vůči opotřebení a nepropustným pro kapaliny.

Inovace jako kultura

Vize společnosti LAGO je podřízena snaze o neustálé hledání originálních nápadů. Díky tomu jsme skutečnými průkopníky a strážci nenapodobitelné kvality. Vlastníme několik registrovaných patentů, které nám přinesly i řadu mezinárodních ocenění. 

LAGO Campus

Nábytek LAGO vyrábíme v „netovární“ továrně o rozloze 13.000 m2. Velký dům pro početnou LAGO rodinu je postavený podle zásad bioarchitektury. LAGO Fabbrica, nositel LeanThinkingu pro výrobu udržitelného a přizpůsobivého designu, je prostoupena světlem zapadajícího slunce, které prochází průhlednými stěnami. Vytváří autentickou vitalitu zaměstanců, protože člověk, který vyrábí, je zároveň člověkem, který spotřebovává.