Scroll to top

Nábytek LAGO: kolekce 2024


arnold arnold - 16. 4. 2024 - 0 comments

LAGO x Milano Design Week 2024: NEVER STOP DREAMING

Výzva k využití designu při hledání řešení, která přidávají hodnotu našim obytným prostorům a obohacují je o smyslnost a krásu. Jednoduché, čisté linie a pečlivě vybrané materiály jsou potravou pro duši, i když si to neuvědomujeme. Jsou tím, co nám dodává energii, pohání naši zvědavost a představivost – hnací motor našich snů. Na základě tohoto předpokladu rozšiřuje společnost LAGO nejnovější kolekcí své obzory. Ve spolupráci s designéry z Itálie i odjinud představujeme nábytek, který symbolizuje spojení různých interpretací i pohledů.

kuchyně N.O.W. // design Daniele Lago

Kuchyňské skříňky N.O.W. definují skleněné panely, které vytvářejí nekonečné množství chromatických nálad – N.O.W. (Not Only White). Díky nepravidelným skleněným panelům a souvislé povrchové úpravě po stranách skříňky se zdá, že skříňky na stěně téměř nejsou, a místo toho vzniká architektonický prvek. Jemné skleněné vitríny poskytují elegantní střídání úložného a výstavního prostoru.

kolekce Venezia // design Monica Armani

Nová kolekce Venezia je inspirována historií Benátek a je výsledkem tvůrčího setkání Daniele Lago a Moniky Armani. Kolekce nabízí nové produkty a pyšní se nezaměnitelným stylem, který je současný a mezinárodní.

Město Benátky založilo svou prosperující historii na neustálém dialogu mezi různými kulturami a na staletém obchodování se známým průmyslovým zbožím. Jeho silné mezinárodní poslání pro nová setkání tvořilo základ jeho neuvěřitelného rozkvětu.

Z tohoto úhlu pohledu vytvořila Monica Armani novou kolekci výrobků LAGO, které jsou navrženy tak, aby se staly ikonami současného života po celém světě – nadčasové, stejně jako sama La Serenissima.

sedačka Altana // design Monica Armani

Altana je modulární čalouněná pohovka s elegantní konstrukcí inspirovanou tradičními benátskými střešními terasami známými jako altány. Tato odlehlá architektonická místa jsou ideálním místem pro setkávání s lidmi a odpočinek. Pohovka je lehká a lineární, má napnuté, zúžené linie a bohaté tvary. Její opticky měkké polštáře z vysoce kvalitních materiálů byly navrženy tak, aby poskytovaly optimální pohodlí.

Charakteristickým rysem této kolekce je použití oválných dřevěných nohou, které se s rámem protínají pod úhlem 45°. Nohy se vyrábí v různých odstínech jasanového dřeva a navíc v řadě lakovaných barev, které dodávají texturovaný nádech a vytvářejí zajímavá interiérová řešení.

křeslo Altana // design Monica Armani

Nové křeslo Altana, které se nese ve stejném stylu jako pohovka Altana, je skutečně osobité. Dokonalé proporce a pečlivě propracované detaily poskytují to nejlepší pohodlí. Nohy a područky připomínají dřevěnou sochu a jsou tím, co dodává tomuto kusu identitu. Díky svému univerzálnímu designu je křeslo vhodné nejen do obytných prostor, jako jsou obývací pokoje a ložnice, ale také do veřejných prostor, jako jsou salónky, odpočinkové zóny a čtecí koutky.

sedačka Biza // design Monica Armani

Kolekce Biza je odkazem na byzantskou architekturu a kopule San Marco v Benátkách. Měkké a organické tvary těchto kusů zároveň nabízejí řád a úhlednost. Charakteristickým znakem designu je impozantní opěradlo. Vyčnívá směrem vzhůru a spolu s polštáři sedáku spočívá na kuželovitě prohnuté základně. Zakřivené linie tohoto elegantního designu vytvářejí kousky, které vás překvapí a hodí se do mnoha různých situací. Díky modulární konstrukci lze tento kus použít k vytvoření lineárních nebo konvexnějších designů pro nekonečné konfigurace ve vašem obytném prostoru.

křeslo Biza // design Monica Armani

Křeslo Biza, které má velkorysé rozměry a oblé tvary, přímo ztělesňuje pohodlí. Vertikálně vystupující opěradlo, zúžená základna a sinusoidně tvarovaný design dodávají tomuto výrobku jeho vzhled a díky tomu se hodí do jakéhokoli stylu a kontextu. Díky elegantnímu, neokázalému designu toto křeslo charakterově dotváří prostor.

koberec Arenile // design Monica Armani

Kombinace kulatých copů vytváří vzor evokující písečné pláže Lido di Venezia – inspiraci pro kolekci koberců Arenile. Kolekce je k dispozici ve výběru různých tónů nebo kontrastních barev a ponechává vám volnost při vytváření živých, strukturovaných povrchů s různými tvary a vzory. Tyto koberce jsou vyrobeny ze speciálních polypropylenových vláken, která nabízejí vynikající technické vlastnosti a zároveň příjemný přírodní pocit.

stůl Correr // design Monica Armani

Tradiční stůl na čtyřech nohách a vyřezaný ze dřeva: je to obraz, který se vryl do paměti každého z nás, ale zároveň je to něco tak nového, že jste to nemohli předvídat. Stůl Correr, inspirovaný klenutými podloubími budov lemujících náměstí Piazza San Marco v Benátkách, představuje díky svým jedinečným, pečlivě navrženým detailům to nejlepší z italského řemeslného zpracování dřeva. Tento architektonický kousek, impozantní svou honosnou formou s pevně zastrčenými křivkami, vytváří dokonalý pocit harmonie. Dokonce i nohy oválného tvaru jsou elegantně rozkročeny mezi kulatým a obdélníkovým tvarem.

stůl Correr Slim // design Monica Armani

Charakteristickým znakem kolekce stolů Correr Slim je oválný tvar nohou. Velkorysé a přitom elegantní nohy připomínají klenuté arkády lemující náměstí Piazza San Marco v Benátkách. Tyto ultramoderní kousky se zrodily z myšlenky kontrastovat silný konstrukční prvek s tenkou deskou a vytvořit tak design rozkročený mezi vertikálními a horizontálními liniemi. Zpracování nohou, navržených tak, aby se přizpůsobily různým typům horní části, vytváří zajímavý dialog mezi různými použitými materiály.

stůl Alberoni // design Monica Armani

Kolekce stolů Alberoni nese stejný název jako benátská pláž a vrací se k archetypu kulatého stolu s jedinou centrální podpěrou, a to jak ve formě, tak v detailech.

Válcové podnože ožívají díky plastickému vzoru v dutém reliéfu: napnutá vodorovná linie představuje plážová mola a přístaviště, zatímco svislé linie přerušují prostor jako kabinky oživující promenádu na Lido di Venezia. K dispozici je rozsáhlá paleta barev LAGO a mnoho špičkových materiálů od mramoru a dřeva po keramiku a lakované sklo.

židle Colombina // design Monica Armani

Kolekce je inspirována benátskou maskou Colombina a stejné eliptické oválné tvary se odrážejí i v designu opěradel židlí. Židle Colombina, jejichž siluety jsou zároveň křehké a elegantní, jsou syntézou organických tvarů a precizních detailů. Řada Colombina zahrnuje různé modely od tradičních židlí přes křesla a křesílka až po taburety. Pro každý interiér se najde něco, co vyhoví všem potřebám a funkcím, a to i díky možnosti zvolit nohy kovové nebo ze dřeva Finewood.

židle Aqualta // design Monica Armani

Židle Aqualta, která připomíná vyvýšené chodníky v ulicích Benátek při přílivu a odlivu, odráží archetypální formu židle: dokonalou rovnováhu mezi jednoduchým tvarem a detailem. Smyslné linie a použití jediného materiálu ohromují ve výsledném lehkém designu, který kontrastuje s velkorysými proporcemi židle a mimořádně pohodlným čalouněním. Záměrně hravý minimalistický kousek skvěle zapadá do stylistických kánonů značky LAGO.

sedačka Londy // design Pearson Lloyd

Pohovka Londy je inspirována krajinou ostrova Lundy, který se nachází u pobřeží anglického Devonu. Sedačka Londy byla navržena v rušné londýnské metropoli a ztělesňuje podstatu svého jména a místa narození. Organické, klikaté tvary připomínající ostrov vytvářejí pocit plynulosti a harmonie, díky čemuž je Londy bezpečným útočištěm, kam se můžete uchýlit. Pohovka vás obklopí v hřejivé náruči a vytvoří pocit ochrany, zalitý uvolněným, otevřeným pocitem. Každý sedací modul představuje samostatný ostrov s různými tvary a velikostmi, napodobující rozmanitost přírodní krajiny.

kolekce židle Amida // design Alberto Lievore

Tato řada židlí, vytvořená souhrou tvarů a proporcí, vyniká svou univerzálností a harmonickými liniemi. Židle Amida, navržená pro řešení různých potřeb od obytných až po veřejné prostory, nabízí ve svých mnoha podobách maximální flexibilitu. Ať už jsou lehké a štíhlé, nebo všeobjímající, působí, jako by byly vytvarovány z jednoho bloku. Díky velkorysému opěradlu a sedáku a formám, které gesticky objímají, v sobě každý kus spojuje styl s příjemným pocitem pohodlí, který jinde nenajdete, a to vše pro uspokojení různých životních potřeb.

LAGO – poslední kolekce produktů (2024)

…katalog ke stažení zde (PDF 36MB)… 

Související

Poslat komentář