Scroll to top

Reference: Nebe nad Karlínem


arnold arnold - 11. 10. 2022 - 0 comments

NEBE NAD KARLÍNEM

Unikátní třípodlažní penthouse v pražském Karlíně zaujme velkorysým prostorem, jedinečnými výhledy na město i jednoduchým řešením interiéru, kterému ponechává dostatek charakteristické vzdušnosti a přidává žádoucí eleganci. S majitelem teprve nedávno dokončeného bytu jsme si povídali o cestě vedoucí ke kýženému výsledku…

připravila: Jana Polomová
foto: Lukáš Hausenblas
vydání: Moderní byt, číslo 10 / říjen 2022

Byt se nachází v novostavbě, zasahoval jste dojeho podoby ještě před dokončením projektu?

Byt jsme kupovali ve stadiu white walls (shell& core), což znamená, že hrubá stavba včetnědveří a schodů byla hotová od developera,ale podlahy, koupelny a veškerý vestavěnýnábytek jsme mohli vybrat sami. Tuto variantujsme uvítali, výsledek je totiž díky tomupřesně na míru našim potřebám i vkusu.

Proč jste pro zařízení interiéru oslovili právě designérku Ing. Vendulu Gazo Jelínkovou?

Na internetu nás velmi zaujala jedna z reklamních fotografií výrobce Lago. Navštívili jsme tedy jeho showroom v Praze, a když bylo jasné, že pro interiér zvolíme nábytek právě této italské značky, majitel české distribuce nám doporučil paní Ing. Vendulu Gazo Jelínkovou. Ta nám následně kromě konkrétních kusů nábytku pomohla vybrat také materiály podlah, ale i osvětlení a další doplňky včetně závěsů.

Jaké byly vaše požadavky po funkční a estetické stránce? Museli jste v průběhu realizace z některých nároků ustoupit vzhledem k možnostem daného prostoru?

Zásadní pro nás byl dostatek úložných prostor, vizuální jednoduchost a pocitová vzdušnost. Do hlavního obytného prostoru jsme potřebovali umístit velkorysou kuchyň, obývací pokoj, jídelní část i oddělenou pracovnu. Ustoupit jsme museli jen z některých maličkostí… Například jsem chtěl, aby dřez i varná deska byly součástí kuchyňského ostrůvku, a naproti u stěny tak mohly stát jen vysoké kuchyňské skříně. Dřez ale nebylo možné do ostrůvku dostat, protože už když jsem jednotku přebíral, bylo v ní podlahové vytápění zalité betonem, kvůli čemuž nebylo možné vést podlahou odpad.

Jak moc jste zasahovali do výsledné podoby bytu?

Zasahovali jsme zejména do prostorového uspořádání nábytku v rámci půdorysu a funkčnosti. Co se týká materiálů a barev, nechali jsme si hodně poradit od paní designérky.

Je v rámci celého projektu něco, co byste dnes vyřešili jinak?

Není. S panem Antonínem Arnoldem i s paní Ing. Vendulou Gazo Jelínkovou se skvěle spolupracovalo. Během realizace celého interiéru jsme měli nemálo problémů s řemeslníky a dodavateli, ale od společnosti Lago bylo vše velmi rychlé a stoprocentní – montéři z Lago každý kus nábytku namontovali a realizovali tak precizně, jako by montovali nábytek sami sobě. Na výsledku bych nic neměnil.

Ing. Vendula Gazo Jelínková

LAGO store Praha

Interiér jsem navrhovala pro mladý, aktuálně bezdětný pár. Od začátku jsme s klienty nalezli shodu, takže samotný proces probíhal hladce a výsledkem je interiér, který je nejen hezký na pohled, ale doufám také funkční a příjemný k bydlení. Vzhledem k mírně industriálnímu charakteru budovy jsme s klientem zvolili jako hlavní materiál škrábané sklo připomínající kov. Doplňuje ho kartáčovaný dub s námořnickou modrou, pro zjemnění jsme se rozhodli použít krémový základ místo standardní bílé. Dominantu hlavního obytného prostoru tvoří designově výrazný ostrůvek s kamennou deskou a vařením uprostřed. Zvolili jsme netradiční tvar, aby ostrůvek nepůsobil při své délce příliš masivně. Jeho pravá část směrem k obývacímu pokoji je snížená, abychom oba prostory více propojili. Výrazný ručně opracovaný jídelní stůl na skleněných nohách doplňují subtilní židle, čalouněné ve stejné kůži jako gauč. Opět zde propojujeme materiály mezi jednotlivými částmi místnosti. Pracovna je od jídelny oddělená volně stojící knihovnou. Stojky polic, stejně jako nohy pracovního i jídelního stolu jsou vyrobeny z čirého skla, knihovna tedy propouští dostatek světla do místnosti. Na centrální dřevěnou polici pak navazuje dřevěný kartáčovaný stůl. Celý prostor je navržen barevně neutrálně. Výraznější akcenty poté tvoří doplňky a obrazy.

Související

Poslat komentář