Scroll to top

Divoké dřevo


arnold arnold - 21. 11. 2023 - 0 comments

DIVOKÉ DŘEVO

předchozím článku jsme se zaměřili na materiály pro výrobu nábytku LAGO, a to konkrétně na sklo. Za pozornost ale stojí i další z nich. Wildwood. A jak už napovídá jeho název, je to houževnaté, nenapodobitelné a naprosto úchvatné dílo přírody, které se díky nám stalo dominantou interiérů po celém světě.

Surová přitažlivost

V LAGO zachováváme autenticitu dřeva a dovolujeme mu vyprávět svůj příběh v nezměněné podobě. A stejně tak, jako je pro požitek z interiéru důležitý zrak, věříme, že jsou nezbytnou součástí i další smysly. Wildwood proto není jen hezkým doplňkem, který budete obdivně pozorovat z dálky, ale který budete chtít zažít z bezprostřední blízkosti. Dřevo Wildwood je láskou na první dotek a jeho podmanivá textura vybízí k prozkoumání při každém setkání s ním.

Nezkrotná krása

Toto více než stoleté dubové dřevo opracováváme výhradně ručně a desky si tak zachovávají autentické nedokonalosti, které dávají materiálu svůj nezaměnitelné vzhled. Abychom pokryli požadavky našich zákazníků a jejich rozličných představ, dodáváme Wildwood ve třech povrchových úpravách – přírodní Naturale, šedé Grigio a tmavé Scuro.

Houževnatý materiál

Díky svému stáří má Wildwood hustší a pevnější strukturu než běžně používaná dřeva. A při jeho úpravě se tepelným procesem odolnost ještě mnohonásobně zvyšuje. S pevností se ruku v ruce ale zvyšuje i voděodolnost a rezistence vůči čistícím přípravkům. Proto se ze dřeva Wildwood nebojíme navrhovat ani kuchyňské linky nebo dokonce nabízet koupelnová umyvadla. Kreativitě se meze nekladou, limity neexistují. Je jen na přání klienta, jak odvážně se rozhodne s tímto materiálem v interiéru pracovat a kam až posune hranice designu.

připravila: Lucie Špačková

Související

Poslat komentář