Scroll to top

Péče o nábytek LAGO


arnold arnold - 22. 11. 2023 - 0 comments

PÉČE O NÁBYTEK LAGO

Pokud máte nábytek LAGO u sebe doma, jistě víte, že se jedná o nábytek praktický, který nepotřebuje žádné speciální čistící přípravky ani náročnou údržbu. Je tu ale pár zásad, které je vhodné v rámci úklidu uplatňovat a udržovat tak nábytek dlouhodobě ve skvělé formě.

Jednoduše a efektivně

Obecně platí, že méně je někdy více. Proto při úklidu nábytku nepoužívejte příliš agresivní čističe. Na všechny naše materiály je doporučeno používat jemný hadřík s teplou vodou a případně trochou mýdla.

Jemný hadřík postačí

Vyvarujte se abrazivním houbičkám a hadříkům, které by mohly poškodit povrch laků, ale také způsobit poškrábání skla. Jedná se o hladké materiály, na kterých se nečistoty dají snadno setřít, proto není abrazivních materiálů třeba. Vyhnete se tak případnému znehodnocení povrchu.

Pozor na chemii

Vyhýbejte se také přípravkům s obsahem acetonu nebo alkoholu (zejména pak u zmíněných laků), mohli byste povrch doslova „odlakovat“. U skla by mohly tyto látky narušit strukturu a tím i výslednou povrchovou úpravu. Samozřejmě se ale nemusíte bát leštidel skel a zrcadel, ty jsou naopak nezbytností, pokud chcete lesklé materiály udržet bez šmouh.

Neodkládejte čištění na později

Pokud se skleněné povrchy dostanou do styku s agresivními látkami jako může být káva, olej, citronová šťáva či víno, doporučujeme je bez zbytečného odkladu odstranit a vysušit.

Odolné, ale stále dřevo

To samé platí o dubu Wildwood. Agresivní tekutiny a čističe by mohly poškodit texturu, hrubé hadříky a houbičky zase způsobit poškrábání.

Vše má řešení

Máme pro vás ale i dobrou zprávu! Pokud se vám přeci jen v průběhu užívání stane, že se na lesklém povrchu objeví drobné škrábance, nemusíte zoufat. Sami máme tu zkušenost. S odbornou pomocí se dá povrch vyleštit do takřka původního stavu a obdobně se dá postupovat i u nábytku ze dřeva Wildwood.

připravila: Lucie Špačková

Související

Poslat komentář