Scroll to top

Reference: Pánský mezonet


arnold arnold - 7. 11. 2023 - 0 comments

PÁNSKÝ MEZONET

Promyšlená práce s prostorem, luxusní materiály a umělecká díla vytvořená s vtipem a nadsázkou jsou hlavními ingrediencemi, které zvolil designérský tým pražského ateliéru CG-Creative pro vytvoření sebevědomého a zároveň hravého interiéru pro mladého muže.

připravila: Anna Martínková
foto: Lukáš Hausenblas
vydání: Moderní byt, číslo 10 / říjen 2023

Realizace mezonetového bytu vznikala v době, kdy se svět zmítal v covidové krizi. Jakkoli musel designérský tandem Pavla Piknerová a Richard Studenovský čelit úskalím tehdejší doby, byla to pro něj práce snů.

Interiér s osobností

Ačkoliv měl majitel určitou představu o podobě interiéru, ponechal designérům v návrhu a jeho následné realizaci velký díl svobody. „Mohli jsme aplikovat osobitý přístup bez větších kompromisů a v investorovi jsme měli partnera, který naslouchal a uměl ocenit kvalitu,“ doplňuje Pavla Piknerová. Majitel bytu je navíc zajímavou osobností, jejíž příběh byl designérům velkou inspirací. „Jedná se o mladého, úspěšného muže, který se o své úspěchy zasadil sám. Finanční prostředky mu nespadly do klína, získal je díky jeho úspěšnému podnikání, které budoval krok za krokem už od středoškolského věku. Dnes je majitelem úspěšné mediální agentury,“ dodává designérka. Pavla Piknerová a Richard Studenovský zvažovali různé přístupy. Nakonec se rozhodli pro vytvoření pánského luxusního interiéru, který bude odlehčen hravými prvky.

Beton, dřevo, sklo

Mezonetový byt s příjemnou rozlohou 102 metrů čtverečních se nachází v klidné části Prahy 5. Jedná se o developerský projekt novostavby vilového domu, jehož součástí je několik bytových jednotek. Exteriér stavby je sám o sobě výrazný díky částečnému obložení fasády deskami v dekoru dřeva. Proto se designéři rozhodli rozvinout materiálovou strukturu domu i v samotném interiéru a vsadili na autentické, kvalitní materiály. „Zaujal nás betonový strop, který prochází celým bytem v šikmém úhlu a podtrhuje jedinečnost prostoru. Doplnili jsme jej o jemné betonové a cementové stěrky na stěnách. Dřevěnou podlahu, která je v celém bytě, jsme doplnili dřevěnými obklady. Dále jsme pracovali se sklem, které reprezentují například jedinečné solitéry italské značky LAGO. Tento krásný materiál jsme zvolili pro základní linii konceptu prostoru, kolem které jsme rozehráli příběh tohoto projektu,“ doplňuje Pavla Piknerová.

Změna k luxusu

Jakkoli se může zdát, že byl úkol designérů omezen na materiálové a barevné ladění, cíl projektu v podobě luxusního bydlení pro mladého muže si vyžádal několik výrazných zásahů. První se týkala koupelny ve spodním patře, kterou si majitel přál dovybavit saunou. Druhá změna se dotkla i horní koupelny, která byla na přání investora propojena s ložnicí a oddělena pouze skleněnou stěnou s posuvnými dveřmi. Dále byla provedena kompletní výměna stávajících dveří za dveře se skrytými zárubněmi tak, aby povrchy dveří splynuly se stěnami. Dveřní křídla na sebe vzala vzhled betonových i cementových stěrek či výmalby. Je-li řeč o stěnách, musíme navíc zmínit řešení v obývacím prostoru, kde byla díky kombinaci velkých oken a použití betonu nevyhovující akustika. Tento problém designéři odstranili akustickou stěnou, která díky potažení černou látkou navíc vyvolává dojem černého divadla, na jehož scéně performují designová svítidla Shibari a Dew Drops od značky Bomma.

Spojení éterického skla a surového kamene, betonu či dřeva je oblíbenou kombinací italských designérů. Ne nadarmo designéři pro tento interiér vybrali nábytek značky LAGO, jehož ikony prostupují celým prostorem a dodávají mu jednotnou konceptuální linii. Designové solitéry efektně doplňuje nábytek vyrobený na míru. Vážné vyznění tohoto interiéru, ve kterém hrají hlavní roli tmavé tóny a autentické materiály, odlehčují obrazy od výtvarníka Adama Jílka.

Designéři věnovali velkou péči také koupelnám, jejichž původní pojetí z developerského projektu nevyhovovalo představám majitele. Na jeho přání byla v horní koupelně vybourána příčka a nahrazena skleněnou stěnou. Elegantním řešením získaly koupelna a přiléhající ložnice na vzdušnosti a prostoru.

Související

Poslat komentář