Scroll to top

Zodpovědná cesta k novému interiéru


arnold arnold - 16. 11. 2023 - 0 comments

ZODPOVĚDNÁ CESTA K NOVÉMU INTERIÉRU

Více než cokoliv jiného se v posledních letech skloňuje téma udržitelnosti napříč celým spektrem výrobků na trhu. Společnosti se přizpůsobují nejen tlaku ze strany politiků, ale řídí se také přáními svých zákazníků, kteří téma ekologické produkce řeší více než kdy jindy. Vždyť jen v Česku se téměř každý druhý snaží omezovat svou uhlíkovou stopu a přeje si zachovat Zemi takovou, jakou ji známe, i pro další generace. A společností, které se chtějí zasloužit o lepší budoucnost, naštěstí přibývá. Itálie, jako jeden ze světových lídrů ve výrobě interiérového nábytku, jde tomuto trendu příkladem, a LAGO není výjimkou.

Následujeme světové trendy

Zatímco u nás se pojmy recyklace, udržitelnost či zelená energie, dostaly do popředí relativně nedávno, v zahraničí některé společnosti začali se zodpovědnějším přístupem k výrobě už před spoustou let a tyto principy neustále inovují, zlepšují a rozšiřují do dalších oblastí produkce. Jako rodinná firma, která si zakládá na kvalitě bez kompromisů, není ani náš enviromentální přístup předmětem k dialogu, ale jakýmsi „must have“, který rezonuje napříč různými procesy výroby i samotným fungováním celé společnosti.

NE zdraví ohrožující chemii

Abychom ale nezůstali jen u obecných popisů, je zapotřebí uvést i reálné příklady našeho přístupu. Jeden z nich najdeme už v samém počátku výrobního procesu,
a to ve složení surových desek, které tvoří základní konstrukce téměř všech našich produktů a které splňují nejpřísnější normy a certifikace na obsah formaldehydů a dalších látek.

Jde to i jinak

Výjimkou není ani naše povrchová úprava matným lakováním – 32 odstínů, které byly pečlivě vybrány a navrženy na míru našim produktům. Nenajdete v nich žádné problematické chemické látky. Všechny laky jsou postaveny na vodní bázi, bez obsahu rozpouštědel a tím neznečišťují životní prostředí toxickými těkavými látkami.

Kvalita především

Zastavíme se na chvilku u jednoho z nejkvalitnějších materiálů na trhu, který neztrácí svůj půvab ani po letech užívání – skla. Udržitelnost v interiéru totiž netkví jen v neustálé recyklaci, ale především v otázce, po jaké době je vůbec třeba nábytek z důvodu opotřebení měnit. Čím kvalitnější zpracování, tím delší doba životnosti a tím i podstatné snižování potřeby vyrábět stále nové a nové kusy, zatímco ty původní končí na skládkách nebo ve spalovnách. Navíc se nemusí v přírodě těžit vzácné přírodní mramory a zasahovat tím do krajiny. Pomocí naší technologie digitálního tisku je můžete z pohodlí domova obdivovat, jako by se jednalo o originály.

S respektem k Zemi

Za zmínku stojí také dřevo, které spoustu z nás bere za jádro udržitelnosti. Ale je velký rozdíl mezi bezmyšlenkovitým kácením životu důležitých lesů a systematickém zodpovědném přístupu k přírodě. A protože jedním z našich nejpoužívanějších materiálů je právě dřevo Wildwood, musíme i zde myslet na zdroj, odkud ho získáváme. Dřevo proto odebíráme výhradně z francouzských lesů, které jsou synonymem pro udržitelné lesnictví a přistupují k tomuto ušlechtilému materiálu s pokorou, kterou si bezpochyby zaslouží.

připravila: Lucie Špačková

Související

Poslat komentář